Nepřipsání platby na účet - žádost o vyřešení situace

3.12.2015 Běžný účet

Dobrý den, prosím o sdělení majitele účtu č. 2200033316/6210. Na tento účet jsem dne 2.11.2015 omylem zaslala částku 7020 Kč z účtu č. 1011367515/6100. Moje banka se s Vámi v této věci spojila, ale nedošlo k navrácení částky. Budu tedy nucena své prostředky vymáhat jiným způsobem. Předem děkuji za brzké vyřízení Mgr. Radka Pešlová

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál - tento účet je veden u mBank. Nicméně ani kontaktování mBank Vám bohužel nepomůže - banka nemůže nikomu sahat na jeho peníze na účtu (a není na ní, aby byla v roli soudce a rozhodovala, co komu patří a co nikoliv).

Postup v těchto případech je následující:

  • kontaktovat svou banku, která oficiálně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz
  • pokud peníze protistrana nevrátí, je třeba ji žalovat pro bezdůvodné obohacení se
  • jméno majitele účtu a kontaktní údaje na něj Vám může poskytnout vaše banka - pokud to odmítne, bude třeba podat žalobu na neznámého pachatele a Policie tyto údaje následně získá od banky sama.