Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #2345, Prodej akcií

Prodej akcií, Akcie a investice

G

Dobry den chtela bych prodat akcii vseobecna uverova banka

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

akcie lze dnes na burze prodávat pouze přes prostředníka - tzv. účastníka trhu s cennými papíry. Tuto službu nabízejí vybrané banky a nebankovní obchodníci na kapitálových trzích - doporučuji Fio Banku (nejnižší poplatky, nejlepší servis). 

1) navštivte osobně pobočku Fio Banky, kde uzavřete komisionářskou smlouvu. Banka Vám vytvoří Váš akciový účet v Centrálním depozitáři cenných papírů (to stojí cca 100 Kč)

2) do pěti pracovních dní bude účet aktivován, budou Vám na něj přiřazeny doposud nezařazené akcie VUB (ještě z kuponové privatizace hádám)

3) akcie můžete prodat

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

16.9.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Předloni za prvních sedm měsíců 31%, loni za stejnou dobu už 41% a letos dokonce víc než 47%. Tak roste v posledních letech poměr hypoték s fixací delší než 5 let. Klienty čím dál častěji lákají na nižší úrok než hypoteční úvěry s pětiletou a kratší fixací.

Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

Zájem o kreditní karty klesá. Některé banky je začínají rušit

13.9.2019, Půjčka, Autor: Jan Budín

Česká republika – země kreditním kartám zaslíbená? Nic takového v nejbližší době rozhodně nehrozí. Právě naopak – ukazuje se, že Česko bude zemí, která kreditkám nepřeje. Jejich počet už několik měsíců klesá. Některé banky je dokonce vůbec nenabízejí.

5 věcí, které nesmí chybět v pojištění nemovitosti

5 věcí, které nesmí chybět v pojištění nemovitosti

11.9.2019, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika dny se Českou republikou přehnalo několik přívalových lijáků. Nechaly za sebou vytopené sklepy a vodou a bahnem poničené domy. A škody za stovky tisíc korun. Správně nastavené pojištění nemovitosti vám naštěstí s jejich likvidací výrazně pomůže. Podívejte se proto, na co musí myslet.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#7518, Pojištění pro případ úmrtí, Hypoteční poradna, 16.9.2019

Dobrý den, manžel má hypotéku na rodinný dům, který je výhradně v mém vlastnictví. Zástavbu jsem podepsala já jako majitelka domu. Hypotéku máme pojištěnou pro případ úmrtí, nemoci. Chtěla bych se zeptat, jak by to bylo s domem, kdyby jeden z nás zemřel. Musel by dluh splácet syn nebo by dluh uhradila pojišťovna? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, máte-li k hypotéce sjednané životní pojištění kryjící riziko úmrtí, pak by zbylý dluh v případě úmrtí dlužníka doplatila pojišťovna

T

#7517, Dosáhneme na oddlužení?, Exekuce a insolvence, 16.9.2019

Dobrý den, chceme společně s manželkou vyhlásit společný bankrot. Máme 1 dítě, manželka platí na své další 2 děti výživné ve výši 1 500 Kč měsíčně. Já mám příjem cca 18 000 Kč, manželka 6 000 Kč (rodičovská). Dosáhneme alespoň na minimální splátku, aby nám byl bankrot povolen? Děkuji

Dobrý den, ano, na minimální splátku ve výši min. 2 000 Kč měsíčně dosáhnete, takže Vám osobní bankrot povolen být může. 

M

#7516, Mám další dluh a jsem už v insolvenci, Exekuce a insolvence, 16.9.2019

Dobrý den, jsem již druhým rokem v insolvenci a za tu dobu mi vznikl dluh na nájemném, který již řeší insolvenční soud a insolvenční správkyně, která navrhuje konkurz. Prosím o radu, co v tomto případě dělat a co mě přibližně čeká. Děkuji

Dobrý den, insolvence je Vaše šance na nový začátek, nepromarněte ji! Pokud jste se v insolvenci opět zadlužil, může Vám být osobní bankrot ukončen a nevyhnete se exekucím (třeba i doživotním). Doporučuji vyvinout maximální úsilí a dluh na nájemném neprodleně doplatit. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR