Jak získat půjčku pro posílení bonity pro zahraničního obchodního partnera a jak funguje Escrow účet?

26.4.2016 Banka

Dobrý den pane Jermář, mám dotaz, s.r.o. by potřebovalo půjčit 1 000 000 € na prokázání posílení bonity pro zahraničního obchodního partnera. Peníze by byly vázány na Escrow účtu po dobu pěti let. Platily by se úroky a jistinu by si investor stáhnul z Escrow účtu zpět na základě sjednané smlouvy. Je něco takového možné? Umí to někdo udělat? S pozdravem Vychopeň Vladimír

Dobrý den,

1 mil. EUR (tedy 27 mil. Kč) žádná banka žádnému s.r.o. jen tak na posílení bonity nepůjčí, to chce silnější business case a solidní záruky. Navíc dopad na to, jak budete před zahraničním partnerem vypadat, bude nulový. Mít o 1 mil. EUR více peněz na účtu a o stejnou částku vyšší závazky, to nula od nuly pojde.

To co Vy možná potřebujete je standardní bankovní záruka - tedy potvrzení od banky na určitou částku za určitý závazek, kde když Vaše s.r.o. plnit protistraně/zahraničnímu partnerovi nebude, zaplatí to za Vás banka. Bankovní záruky poskytují firmám výhradně větší banky - doporučuji Komerční banku.