Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #2938, Daň z převodu nemovitosti

Daň z převodu nemovitosti, Reality

Sjednejte si hypotéku online
31.7.2016 Reality

Pokračování dotazu č. 2937: Dobrý den. V dotaze píši, že jde o partnerku, manželé jsme tedy nebyli. Banka s vyvázáním souhlasí. S družkou- partnerkou jsme se dohodli na odstupném cca 250 000 Kč. Já tedy přeberu na sebe placení hypotéky, kde chybí z 2,4 miliónu ještě 2,1 miliónu a ona se vyváže z katastru, kde je vedena jako poloviční majitel domku na mém pozemku. Jedná se mi tedy o to, musím-li platit nějakou daň za tuto nemovitost, kde jsme bydleli přes 2 roky po kolaudaci. Děkuji

Dobrý den,

děkuji za doplnění. V tomto případě budete bohužel muset zaplatit daň z převodu nemovitosti (4% z hodnoty převáděné nemovitosti - tedy z poloviny domu bez pozemku).