Ověření majitele účtu, Běžný účet

18.10.2016 Běžný účet

Přeji pěkný den, prosím Vás o ověření, zda majitelem uvedeného účtu je paní Anna Vacková, rozená Štaflová. číslo účtu: 1230755083/0800 Předem Vám děkuji.

Jak tedy mohu ověřit, že účet patří dotyčné osobě a je správný? Hodlám této osobě poslat na účet peníze za zboží.. Kde jinde mohu ověřit správnost účtu než u banky, kam spadá?

S pozdravem Andrea Kutscherauerová

Dobrý den,

bohužel žádná banka Vám nemůže poskytnout informace ohledně majitele účtu z důvodu zachování bankovního tajemství. Jak by se vám líbilo, kdyby banka sdělovala číslo Vašeho účtu na požádání komukoliv?

Jedinou cestou jak ověřit číslo účtu je požádat svého dodavatele zboží, aby se Vám prokázal formou výpisu z účtu, nebo formou smlouvy o vedení účtu s bankou. Nicméně ani zde nemáte jistotu, že účet vedený např. před měsícem, ještě stále existuje.

Pokud jste si jistá kvalitou zboží a jen se bojíte, že peníze nedoputují příjemci, tak se můžete alespoň spolehnout na kontrolu tzv. "Modulo11", díky které vám dnes neumožní jakékoliv internetové bankovnictví poslat peníze na neexistující účet (je prováděna automaticky).

Pokud byste řešila problém, jestli se vám vrátí peníze při nekvalitě a reklamaci, tak se musíte spokojit s referencemi prodávajícího, nebo můžete využít některou z on-line služeb, které garantují vrácení platby, jako je Aukro+, ve složitějších případech využít bankovní akreditiv, či prostě trvejte na platbě až po převzetí zboží.