Banky.cz Bankovní poradna zdarma #795, Dotaz v bankovní poradně

Jak vyřešit problém se špatným kódem banky na složence?

Dobrý den,dne 23.5.2013,jsem posílala poštovní poukázkou peníze a na složence jsem napsala špatný kod banky.Místo 0800,jsem napsala 0300.Můžete mi prosím poradit,jak postupovat, jak mohu problém vyřídit ?Děkuji Kvěšová

Dobrý den,

kontaktujte Českou poštu a domluvte se s nimi na dalším postupu.

Pokud cílový účet s chybným bankovním kódem neexistoval, peníze už byly vráceny zpět poště. Pokud účet nešťstnou náhodou existoval, bude to složitější - pošta Vám buď předá kontakt na majitele účtu (a na Vás bude se s majitelem domluvit) nebo ho přímo vyzve k navrácení peněz. V obou případech v případě neúspěchu je třeba věc řešit soudní cestou a žalovat protistranu pro bezdůvodné obohacení se.