Banky.cz Bankovní poradna zdarma #844, Dotaz v bankovní poradně

Omylem poslal/a jsem peníze na cizí účet - jak je získám zpět?

Dobrý den. Omylem jsem poslala 1500 na účet ve vaši bance . Nevím komu účet patří ale myslím že jeho povinnost je poslat peníze zpět. Neudělal to. Peníze jsem poslala na tento účet: xxx/7940::

Dobrý den,

nejsme banka, ale pouze poradenský portál. Kód 7940 náleží Waldviertler Sparkasse. Povinnost vrátit peníze samozřejmě je, jinak se jedná o trestný čin bezdůvodné obohacení se. Kontaktujte svoji banku, která oficiálně vyzve protistranu k navrácení peněz. Pokud majitel cílového účtu ani po té nebude ochoten peníze navrátit, budete se s ním muset soudit. Banka majitele cílového účtu Vám nepomůže.