Banky.cz Bankovní poradna zdarma #855, Dotaz v bankovní poradně

Ako si založiť výhodný študentský účet v českej banke? Všetko, čo potrebujete vedieť o dokladoch, pobyte a spôsobe založenia.

Dobrý deň. Chcel by som si založiť účet výhodný pre študenta v niektorej českej banke. Chcem sa spýtať, aké doklady k tomu potrebujem (občiansky preukaz, doklad o štúdiu, atď) ? Potrebujem aj potvrdenie o trvalom, resp. dočasnom pobyte v ČR kedže som občan Slovenskej republiky ? Tiež sa chcem spýtať, či sa musím nutne dostaviť osobne na pobočku konkrétnej banky, alebo by sa to dalo vyriešiť aj online, resp. poštou ? Ďakujem za odpoveď.

Dobrý den,

doporučuji mBank, FIO Banku či Air-bank, kde nabízejí běžný účet všem zdarma bez rozdílu (není třeba dokládat, že jste student). Postačí cestovní pas, jiná potvrzení netřeba.

U mBank je možné účet založit online (smlouvu banka pošle kurýrem), u Air-bank to jde také, ale banka vyžaduje mít již založený jiný účet v ČR, ze kterého pošlete 1Kč pro identifikaci. FIO banka online zřízení nenabízí, ale za to má platební styk se Slovenskem zdarma.