Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #23577,Akcie ČEZ z kuponové privatizace

Akcie ČEZ z kuponové privatizace, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
26.5.2024 Akcie a investice

Dobrý den, dědictvím jsem nabyla akcie ČEZ z doby kuponové privatizace, jsou vedeny v CDCP na účtu majitele cenných papírů. Mám se obrátit přímo na ČEZ o zapsání do seznamu akcionářů? Děkuji

Dobrý den,

ČEZ Vám s tímto nepomůže, je třeba postupovat následovně:

  • vyberete si brokera (např. Fio banka)
  • pomocí brokera si založíte majetkový účet na Vaše jméno u CDCP
  • broker Vám zařídí přepsání zděděných akcií na Váš majetkový účet
  • s akciemi na Vašem majetkovém účtu můžete volně nakládat (např. je obratem prodat)