Exekuce a insolvence
Auto - zdravotní pomůcka v exekuci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v invalidním důchodu 3. stupně. Kdybych vlastnil vozidlo bez příspěvku na zdravotní pomůcku, mohl by exekutorský úřad toto vozidlo zabavit nebo jakýmkoli způsobem omezit? Např. k prodeji a koupi jiného vozidla?
Michal M.
22.6.2026
Dobrý den, není-li vozidlo zdravotní pomůckou dlužníka, exekutor jej může obstavit a použít na umoření dluhů. Exekutor by takto postupoval spíše v případě novějších a dražších aut. Starší a levnější auto by Vám bylo pravděpodobně ponecháno (prodej by se nevyplatil).

Petr Jermář, Hlavní analytik Banky.cz
22.6.2026
Jak hodnotíte odpověď?
1x
0x