Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #21923, Banka chce po 20 letech podepsat novou rámcovou smlouvu

Banka chce po 20 letech podepsat novou rámcovou smlouvu, Běžný účet

18.8.2023 Běžný účet

Dobry den, banka chce, abych podepsal ramcovou smlouvu o produktech a službach k beznemu uctu, na zakladene noveho systemu tarifu a s tim spojene bankovnictvi v nove aplikaci, ktera podle komentaru v appstore je teprve ve vyvoji. Proc prechazet do noveho systemu, kdyz stary funguje a navic si neoteviram novy ucet? Bezny ucet mam uz temer 20 let, webové bankovnictvi vyuzivam sporadicky a mobilni nevyuzivam. Byl jsem seznamen s nabidkou produktu a sluzeb, ale nebyl mi predlozen vyznam ramcove smlouvy a proc ji podepsat, kdyz se temer nic nemeni, jen chteji nastolit digitalizaci. Ptam se proc mi byla predlozena ramcova smlouva, kdyz jsem spokojen se stavajici smlouvou a vse funguje jak ma. Pokud nepodepisi ramcovou smlouvu, uzavre mi banka bezny ucet? I kdyby tak budiz, podminek uz bylo dosti.

Dobrý den,

o jakou banku se prosím jedná? Banky své systémy, obchodní a právní modely neustále inovují, což může čas od času vyústit v nutnost podepsat nový dokument. Jde o čistě technickou záležitost, která nemění stávající podmínky (poplatky a úroky jsou řešeny sazebníky). Pokud požadovaný dokument bance nepodepíšete, může Vám být vedení účtu ukončeno. Argument "posledních 20 let stará smlouva fungovala, nebudu podepisovat nic nového" bohužel neobstojí - pro banku může být z techniko právního hlediska nutné klienty s velmi starými smlouvami přemigrovat na nové rámcové smlouvy. Nejste-li spokojen s přístupem vaší banky, náš srovnávač běžných účtů Vám pomůže s výběrem nové banky.