Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #5991, Banka mi odmítla založit účet

Banka mi odmítla založit účet, Běžný účet

12.2.2019 Běžný účet

Dobrý den, jaké důvody mohou vést banku k zamítnutí vedení běžného účtu? K dotazu na důvod mi bylo sděleno, že je to interní záležitost, která mi nebude sdělena. Pouze padl dotaz zda nejsem politicky angažovaná. Osobně nevidím žádný důvod proč by měl být účet zamítnut. Děkuji

Dobrý den,

nejčastějšími důvody zamítnutí žádosti o běžný účet jsou probíhající exekuce a insolvence (exekutor by nově otevřený účet obratem zablokoval a banka mi s tím měla jen starosti a klient žádný užitek).