Banka mi špatně poradila, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
5.10.2022 Akcie a investice

Dobrý den, chci se zeptat, zda mám právo a stojí-li v této situaci opravdu za to bojovat dál. Byla jsem několikanásobně dezinformována bankovním poradcem v bance, z čehož pak plynuly mé ztráty, ušlé zisky a účtování poplatků na vrub mého účtu bankou. Po podání stížnosti, zmíním jejích ignorování v komunikaci se mnou, nedodržení obchodních podmínek/podepsané smlouvy. Dotaz je, mám-li to dál řešit, případně na koho bych se měla obrátit (finanční arbitr, ČNB)? Předem moc děkuji za odpověď a rady.

Dobrý den,

můžete-li vše zmíněné prokázat, pak má samozřejmě smysl řešit spor s bankou přes Finančního arbitra. Jak přesně Vás rady bankovního poradce poškodily a jak kalkulujete ušlý zisk? Pokud došlo k formálnímu pochybení (např. Vám byly poskytnuty investiční služby bez investičního dotazníku), lze pochybení banky velmi dobře prokázat. Pokud Vám ale byla poskytnuta rada, Vy jste např. do něčeho investovala a výnosnost pak nebyla dle vašeho očekávání, jedná se spíše o riziko investora.