Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #16781, Banka mi strhla peníze kvůli dluhu

Banka mi strhla peníze kvůli dluhu, Běžný účet

7.2.2022 Běžný účet

Pokračování dotazu č 16755: Dobrý den, banka mi už jednou vracela sirotčí důchody předchozí měsíc. Za ten červenec bylo opět v řešení vrácení těchto důchodu, ale banka to prý nestihla. Takže moc dobře věděli o co se jedná. Dluhovou poradnou mi bylo řečeno, že můžu po schválení splátkového kalendáře o tyto částky požádat.

Dobrý den,

netvrdím že je postup banky ve vašem případě dobrý nebo špatný. Pouze jsem se Vám snažil objasnit, jak banky v takovýchto případech postupují. Peníze Vám mohl strhnout z účtu automat nebo pracovník, který řešil ticket aktuální měsíc (předchozí měsíc mohl vše řešit jiný pracovník). Bance samozřejmě můžete doložit, že stržené peníze nebyly Vaše, a můžete požádat o navrácení těchto peněz. Pro příště doporučuji směřovat cizí peníze na účet u jiné banky, u které nemáte dluhy (jinak se bude strhávání peněz/vzájemný zápočet pohledávek pravděpodobně opakovat).