Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #22334, Banka vymáhá dluh po všech účastnících úvěru

Banka vymáhá dluh po všech účastnících úvěru, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
1.11.2023 Půjčka

Dobrý den, má matka je v insolvenci. Do pohledávek jsou přihlášeny 2 půjčky - v jedné figuruje jako ručitel a ve druhé jako dlužník, obě přihlášky nárokují částku v plné výši. Problémem je, že schválení insolvence způsobilo, že obě banky nyní požadují zaplacení celé částky po mém otci, který také v obou půjčkách figuruje. Zároveň mu týden před oznámením, že je má zaplatit, byl udělen záznam o neplacení, ačkoliv on sám v insolvenci ani exekuci není. Vždy vše v čas platil, tedy na základě toho nemohl být záznam udělen. Je možné, aby byl záznam o neplacení udělen před výzvou k okamžitému zaplacení? A také aby byl plná částka půjčky požadována po každém z nich a nečekalo se na uznání Insolvenčního správce ohledně přihlášek? Rodiče jsou rozvedeni, jen nebylo podepsáno majetkové vyrovnání.

Dobrý den,

postup banky je správný - úvěr byl zesplatněn a banka nyní vymáhá dluh po všech účastnících úvěrové smlouvy. Do insolvence se musí přihlásit celá pohledávka - banka předem neví, ze kterého účastníka úvěrové smlouvy kolik vymůže. V součtu bude samozřejmě uhrazeno max. 100% dluhu, ne více.