Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka

Banka

ZADAT NOVÝ DOTAZ
JPV

Mám madarské bankovky v hodnotách 2x 500 Ft, 2x 1 000 Ft a 1x 2 000 Ft., které jsou údajně neplatné. Prosím o info kde je vyměnit, zda to jde poštou a na jaké adrese. Děkuji předem za radu

Dobrý den,

neplatné bankovky mění po určitou dobu od momentu ukončení jejich platnosti komerční banky v zemi emitenta a emitent/centrální banka (po této lhůtě již nemusí být možné bankovky směnit za platné). Nejprve doporučuji ověřit, zda je možné vaše bankovky u maďarských bank vůbec směnit (pokud ano, budete si muset udělat výlet do Maďarska). 

C

Dobry den, jak mam pokracovat dale, kdyz uz mam 6 let po splaceni insolvence a jsem stale v registrech, nevim proc. A jak mam dale pokracovat? Mam od sveho zastupce i potvrzeni o splaceni celkove dluzne castky ke dni 1.11.2014 a stale jsem evidovany jako dluznik ve vsech registrech. Je moznost se nekam obratit? Dekuji

Dobrý den,

registry (BRKI, NRKI, Solus) slouží k ověření vaší historie (pozitivní či negativní). Záznamy nemizí po splacení dluhů, ale slouží dále budoucím věřitelům. Doporučuji nejprve ověřit, jaké záznamy v registrech máte - je-li mezi nimi záznam o nesplaceném dluhu který jste splatil (nebo byl v rámci insolvence prominut), je třeba kontaktovat věřitele a požadovat dodání informace o doplacení dluhu registrům. 

C

Dobry den, skoncil mi osobni bankrot,  uz mam po lhute ke dni 1.11 2014 a chtel bych pozadat o vymaz z rejstriku. Mam papir o skonceni osobniho bankrotu od sveho zastupce. A jak mam ted pokracovat, abych mohl pozadat o celkovy vymaz z rejstriku dluzniku? Dekuji

Dobrý den,

o výmaz žádat nemůžete, nicméně banky k záznamům starším 4-5 let nepřihlížejí.

JS

Dobry den, tady na tom cisle mam zablokovany pristup na internetove bankovnictvim nejde mi nahlednout na ucet.

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat technickou podporu vaší banky.

OM

Dobrý den, v Anglii se mi stala nepříjemná situace, kdy jsem chtěl vybrat hotovost z bankomatu, ale po shlédnutí kolik by stal kurz bankomatu jsem transakci (70£) zrušil, ale přesto se mi transakce zaučtovala a momentálně strhla. Vyjel dokonce lístek, že jsem sumu vybral, i když to tak nebylo. Podal jsem reklamaci u banky. Jaká je prosím šance, že mi peníze budou navraceny? Jedna se o mBank karta VISA vybíráno na bankomatu v GB společnosti Money corp. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

byl-li výběr zaúčtován přestože jste žádné peníze nedostal, pak je šance na vrácení peněz s podáním reklamace vysoká. 

MK

Zemřela mi žena a platila SIPO přes spořitelnu v Praze na Chodově. Chtěl bych vše přepsat na můj účet.

Dobrý den,

chcete-li přepsat souhlas se SIPO z jejího účtu na svůj, stačí Vám zadat přes internetbanking ke svému účtu souhlas se SIPO (stačí zadat spojovací číslo). Pokud chcete přepsat peníze (zůstatek na účtu) z jejího účtu na svůj, bude třeba bance doložit notářské usnesení o vypořádání dědictví.

P

Dobrý den, mám dva dotazy. 1) z kreditni karty 10tisic mi od roku 2013 udělali exekuci na 250tisic. uroky 24-29%. Jsou takové úroky i po 1.12.2016 legální? ..obelhali mě a 8 let jsem věřil, že splácím a přitom jsem splácel něco jiného. 1 banka dala kartu, kontokorent, úvěr 3 společnostem, ale řekli mi, že to dali jen jedné, u které jsem si zařídil spl. kalendář. 2) Mám slušný plat, velmi slušnou pozici, ale exekuce na plat, takže v reálu velmi neslušný plat. Chci vyhlásit insolvenci, ale mám záznam v RT k vůli konopí. Žádná hospodářská tr. činnost, žádné závazky vůči státu. Nemohu si dovolit zveřejnit můj TR, jinak přijdu o práci a insolvence je k ničemu. Je stále povinnost předkládat/zveřejňovat TR? Dá se na něčem takovém domluvit se soudcem? Jsem docela zoufalý. Předem mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

úroky na kreditních kartách běžně dosahují 20-25%. Není to v žádném případě nelegální, výše úroku je věcí dohody mezi poskytovatelem půjčky a dlužníkem. Pokud s úrokovou sazbou nesouhlasíte, smlouvu nepodepisujte a úvěr nečerpejte.

Úrokové sazby bank odpovídají rizikovosti produktů - hypotéky (zajištěny zástavním právem k nemovitosti, se splatností 30 let a na investice do vlastního bydlení) se nabízejí s úrokem 2,5-3,5%, spotřebitelské úvěry (bez zástavy, na spotřebu) s úrokem 5-10%, kontokorent (bez zástavy, na překlenutí problémů s možností čerpání kdykoliv) s úrokem 15-20%, kreditní karty (otevřený úvěrový účet s bezúročným obdobím - nejrizikovější) 20-25%. I proto se kreditní karta dá charakterizovat jako dobrý sluha, ale zlý pán

Se slušným platem splatíte bez problémů dluh 250 000 Kč i bez insolvence (v insolvenci byste pobíral ještě méně než v exekuci a navíc byste musel platit měsíčně navíc min. 1 100 Kč insolvenčnímu správci + poplatky za podání návrhu a náklady na přezkum pohledávek). Na zamlčení záznamů z rejstříku trestů se určitě domluvit nedá.

KI

Zmeny obchodnich podminek v Moneta Money Bank od 4.4.2020  prosim vysvetleni. Dekuji

Dobrý den,

tyto změny obchodních podmínek jsou spíše technického rázu, doporučuji sledovat spíše průběžné změny úrokového sazebníku a sazebníku poplatků.

NT

Nejde mi přihlásit se do internetového bankovnictví, co mám dělat?

Dobrý den,

doporučuji kontaktovat technickou podporu vaší banky.

HS

Dobrý den, v prosinci roku 2017 jsem požádala svojí banku o povolení kontokorentu, ale banka mi žádost zamítla. Účty jsem přestala používat a na běžném jsem měla asi 5 Kč a na druhém 0 Kč. Před nedávnem jsem se jen tak na účty podívala a na každém účtu je debetní zůstatek -42 633 Kč jak na běžném, tak na spořícím. Manuální blokace byla provedena k 1.1.2018 a dodnes tam je. Volala jsem do banky a požádala je o zaslání písemného vyjádření o co se jedná, ale do dnešního dne nic nepřišlo. Dnes jsem se rozhodla, že nahlásím neoprávněnou transakci a požádám, aby účet bankou po dorovnání částek byl ihned zrušen. V tomto období mi taky vypršela platnost karty a jelikož jsem účty nepoužívala o novou jsem si nežádala a banka přesto uvádí, že jsem žádala o kartu novou, kterou mi zaslali na adresu, ale tam jsem si jí nevyzvedla. Když jsem o ní nežádala, karta se vrátila bance a do dneska je neaktivní. Můj dotaz je, jak dlouho má banka na dorovnání stavu na účtech a jejich následné zrušení? A pokud po zrušení účtu odeberu bance souhlas a předáváním os. údajů třetím stranám, může banka nadále komunikovat s exekutorem ohledně mé osoby nebo ne? A kdo jako teď bude bance ty peníze platit, které tam musí dát a pak účet musí zrušit? Protože já rozhodně ne.

Dobrý den,

už od pradávno platilo "voják se stará, voják má". Nemůžete bance říci: "pár let jsem se o účty nestarala a teď se mi nelíbí zůstatek, zvyšte mi ho na nulu". Je třeba prozkoumat všechny transakce a bance případně reklamovat konkrétní operace, které se Vám nelíbí. Píšete, že jste v exekuci. V takovém případě může exekutor Váš účet blokovat a bez jeho souhlasu není možné účet zavřít (ani s penězi jinak nakládat). Exekucí na účtu se nezbavíte ani odebrání souhlasu bance se zpracováním osobních údajů.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

banky, družstevní záložny, stavební spořitelny, bankovní produkty, pobočky, bankomaty, kódy bank, změna banky, řešení sporů, která banka je nejlepší?Rychlé odkazy

Banky v ČR