Banka zabavila můj běžný účet kvůli insolvenci - co teď?

24.6.2022 Běžný účet

Dobrý den, mám podanou žádost u soudu k insolvenci. U své banky mám účet. Banka mi po dvou dnech podání žádosti obstavila běžný účet, na kterém byla finanční částka k mé potřebě živobytí. Jsem samoživitelka s nezletilým synem. Žádala jsem v bance o vyplacení životního minima a ta mi to zamítla až následující den, že pokud mám insolvenci, nemám nárok z důvodu, že s financemi má nárok manipulovat pouze insolvenční správce. Ale ten nebyl ještě určen, protože neproběhl soud. Co mohu dělat? A na co tedy mám nárok prosím? Děkuji Vám pěkně

Dobrý den,

v případě blokace účtu exekutorem máte nárok na výplatu trojnásobku životního minima. Proč Vám banka zablokovala účet? Nedlužila jste bance peníze a neprovedla banka tzv. vzájemný zápočet pohledávek?