Můj vlastní bankovní účet: Jak chránit své peníze před exekucí?

21.8.2022 Běžný účet

Dobrý den, když si účet založím u jiné banky a budu ho používat jen já - hrozí nějaké riziko, že mi z mého účtu vezmou peníze? Jakože když mamka v exekuci bude používat jiný můj účet a ten druhý jen já?

Dobrý den,

v takovém případě hrozí jen blokace účtu, který používá vaše matka. Přesto takové řešení nemohu doporučit. Za účet vedený na vaše jméno a používaný matkou ručíte 100% Vy (na zablokovaném účtu mohou růst poplatky za spolupráci banky s exekutorem, matka může účet přečerpat do mínusu a nadělat Vám dluhy, atd.).