Brigáda, DPP a daně, Daně

7.7.2020 Daně

Dobrý den, jsem student a budu mít dvě letní brigády, tzn. budu zaměstnán u dvou zaměstnavatelů. Jak to bude s daněmi? Mluvím zde o práci, ve které podepisuji v obou případech DPP. Co mám a nemám podepisovat za protokoly? Četl jsem něco o růžovém formuláři, který mohu podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele. Zdravotní pojištění sjednané mám (VZP). Výdělek si budu hlídat, aby mi nepřesáhl 10 000 Kč u obou zaměstnavatelů za měsíc. Co se týče odpracovaných hodin, mohu pracovat 40 hodin za týden dohromady u obou zaměstnavatelů, či pouze u jednoho tzn. mohu mít dohromady odpracováno 40 hodin u jakéhokoli počtu zaměstnavatelů? Předem děkuji za odpovězení mých dotazů.

Dobrý den,

růžový formulář (kterým nárokujete okamžité uplatnění měsíční slevy na dani na poplatníka ve výši až 2 070 Kč) nemůžete souběžně podepsat u více zaměstnavatelů, tedy to podepište tam, kde očekáváte vyšší výdělek.Týdně je možné na DPP odpracovat libovolný počet hodin, ale celkově za rok můžete pro každého zaměstnavatele odpracovat max. 300 hod. Po skončení roku podejte daňové přiznání, abyste případě v souhrnu vyčerpal všechny daňové slevy (na poplatníka, na studenta, atd.).