Peníze zaslány na špatnou adresu - Jak dlouho čekat na vrácení platby?

2.9.2021 Platba

Dobrý den, 23.7.21 jsem poslala peníze složenkou na svůj účet u mBank. Peníze byly zaslány z pošty v jiném městě než je moje bydliště uvedené na složence. Neuvedla jsem předčíslí, pouze číslo účtu. Na můj telefonický dotaz se mi dostalo odpovědi, že peníze se mi vrátí na adresu příjemce, tedy moji. Je to skutečně tak? Jak dlouho mám čekat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

důrazně nedoporučuji posílat peníze na účet složenkou. Pokud byste peníze poslala z účtu a zapomněla na předčíslí, platba by se Vám automaticky vrátila zpět na váš účet odesílatele. Takto se platba vrátila České poště a budete se muset složitě domáhat navrácení peněz. Přenechme poště listovní služby, na platby tu máme přes 20 bank.