Mám špatně zadaný kód banky na převod mezi účty. Co dělat, když se peníze nevrátí?

4.5.2022 Platba

Dobrý den, přeposílala jsem si peníze mezi svým spořícím a běžným účtem. Zadala jsem ručně platební příkaz ze spořícího účtu na můj běžný účet, ale uklikla jsem se v kódu banky a místo 0600 jsem dala 0300. Je to již třetí pracovní den a peníze se mi nevrátily. Je možné že v jiné bance existuje stejné číslo účtu jako mám já? A jak by jste mi doporučili postupovat v případě, že se mi peníze nevrátí?

Dobrý den,

možné to je a pokud se peníze doposud nevrátily, velmi pravděpodobně byly připsány na chybně zadaný účet. Informujte svou banku, která vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.