Problém s platbami na Univerzální kapitálové pojištění - jak ho vyřešit?

15.7.2022 Platba

Dobrý den, v roce 2000 jsme založili Univerzální kapitálové pojištění u Komerční pojišťovny. Měsíční čásky jsme posílali na účet 108330570/5100. Po roce se změnil kód banky na 0300, což jsem provedl taky na svém trvalém příkazu a celou dobu až do května letošního roku 2022 vše běželo v pořádku a komerční pojišťovna dostávala platby. Od května se tento tok přerušil. Dostali jsme upomínku, ale na ni je jiné číslo učtu a to od Komerční banky. Nikdo mi není schopen říct, kde mi uvízly poslední 2 odeslané splátky. Na infolince Komerční pojišťovny dokola opakují, že mají kód banky 110 a nejsou schopni zjistit, kde uvízly poslední 2 splátky odeslané na původní účet 108330570/0300. Do mojí banky ze které peníze šly a nevrátily se. Jak to mám řešit? Na Infolince Komerční pojišťovny mi nejsou schopní pomoci a mám si to vyřešit sám u své banky Děkují

Dobrý den,

kód Komerční banky je 0100 (nikoliv 110). S takto chybně zadaným kódem banky by platbu nemělo být možné realizovat (případně by se platba měla vrátit sama zpět). V případě chybně zaslané platby je třeba kontaktovat svou banku, která vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz.