Chybně uvedené číslo účtu při platbě - Jak vyřešit situaci a získat zpět peníze?

19.10.2022 Platba

Dobrý den, prosím o sdělení majitele účtu č. 430430/2010, jež jsem chybně uvedl v při platbě 1 200 Kč dne 7/10/22, proběhlo zaúčtování. Dne 14/10/22 se mi ozval dodavatel elektřiny První česká energie - zjistil jsem, že jsem v čísle účtu vynechal poslední čísla 43. Abych se vyhnul problémům, poslal jsem na jeho požadavek 14/10/22 platbu na správné číslo 43043043/2010, tedy do pěti pracovních dnů s dovětkem "prosím stornovat platbu ze 7/10 ve výši 1 200Kč a vrátit zpět na můj účet. Volal jsem a bylo mi řečeno, že platba již odešla. Prosím o pomoc. Děkuji

Dobrý den,

pokud se Vám platba nevrátila (chybně zadané číslo účtu existovalo), informujte o všem svou banku, která vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud dotyčný peníze nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.