Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #6297, Daň z příjmu a daňový bonus za děti

Daň z příjmu a daňový bonus za děti, Daně

27.3.2019 Daně

Dobrý den, v roce 2018 jsem pracoval v ČR a vydělal si 66 tisíc a ještě jsem pak 3 měsíce pracoval v Německu, kde jsem si vydělal asi 120 tisíc. Chtěl bych se zeptat, jestli mám nárok na úlevu na daních na mou dceru, které jsou 3 roky. Děkuji

Dobrý den,

slevu na děti uplatnit můžete, ale pro příjem ve výši 66 000 Kč Vám bohatě stačí základní sleva na poplatníka (slevu na děti nevyužijete). Pokud slevu na děti nevyužijete, máte nárok na daňový bonus (nevyčerpanou slevu Vám stát proplatí). Ale pro získání daňového bonusu je třeba za rok vydělat min. šestinásobek minimální mzdy (73 200 Kč). O fous Vám to tak uniklo. Více info v našem článku Daň z příjmu za rok 2018.