Kde získat přehled o příjmech, odvodech a slevách při nemoci?

16.4.2020 Daně

Pokračování dotazu č. 9740: Dobrý den, moc děkuji za odpovědi. Jen jsem se chtěla zeptat kde se mám zeptat ohledně dokumentu, ve kterém jsou uvedeny všechny moje příjmy, odvody, zaplacené zálohy na daň a nárokované slevy. Moje účetní nereaguje na můj email, marodím od 7.1.2019. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

roční zúčtování daní Vám na přáním musí provést váš zaměstnavatel (pokud ho o to do 15/2 požádáte a dodáte mu veškeré podklady pro nárokované slevy). Pokud jste svého zaměstnavatele v této lhůtě nepožádala, musíte si daňové přiznání vyhotovit sama. Za tímto účelem požádejte zaměstnavatele o vystavení POZP (Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2019) - to je dokument, ve které najdete 3 klíčová čísla: celková hrubá mzda, odvody a stržené zálohy na daň. Tato 3 čísla vyplníte v daňovém přiznání a dále uplatníte daňové slevy, na které máte nárok (ty jsou na vašem uvážení). Hotové daňové přiznání odevzdejte na místně příslušném finančním úřadě do 31/3 (letos byla lhůta mimořádně z důvodu koronaviru prodloužena, takže za pozdní podání nebudete platit pokutu).