Máte příjem z bytu v ČR a příjem ze závislé činnosti v zahraničí? Zjistěte, jak správně vyplnit daňové přiznání a jaké kolonky využít.

26.2.2022 Daně

Dobrý den, pracuji a žiji v zahraničí, trvalou adresu mám u rodičů, fakticky se tam skoro nevyskytuji. V ČR pronajímám byt, příjem z bytu daním v ČR. Bude to 0 Kč, pokud odečtu slevu na poplatníka. V zahraničí mám příjem ze závislé činnosti. Nový Zéland má smlouvu o dvojím zdanění. Musím vyplnit do českého daňového přiznání příjem a zdanění na Novém Zélandu? Které kolonky mám k tomu využít? Musím něco dokládat? Děkuji.

Dobrý den,

pokud žijete a pracujete v zahraničí, jste daňovým rezidentem pravděpodobně v zahraničí (Nový Zéland). Pokud byste příjem z pronájmu v ČR danil v rámci ČR, musel byste do daňového přiznání též uvést své příjmy ze zahraničí. Doporučuji případně využít služeb daňového poradce, který Vám daňové přiznání za úplatu sestaví.