Změna daňové rezidence ve státě EU: Co to znamená pro vaše daně a jak to ovlivní váš příjem?

2.11.2022 Banka

Dobrý den, žiji dlouhodobě ve státě EU (trvalý pobyt mám stále v ČR).  V roce 2018 jsem potvrdila daňovou rezidenci v ČR (neměla jsem příjem ani v ČR, ale ani v zahraničí v tu dobu). Od roku 2020 mám příjem v zahraničí, ale daňovou rezidenci v nastavení e-bankovnictví banky mám stále uvedenou ČR. Měla bych daňovou rezidenci změnit na zahraniční stát ve kterém pobývám? Může to mít na něco negativní vliv, že ke změně došlo až nyní? Děkuji

Dobrý den,

daňové rezidenství vedené bankou by mělo být aktuální, ale opožděné ohlášení změny není závažným prohřeškem (má to dopady spíše na backoffice procesy banky, jak s Vámi v určitých situacích pracovat, atd.).