Dědické řízení, Osobní a rodinné finance

Pokračování dotazu č. 6331: Uvedli jste, že: "peníze na vkladní knížce jsou předmětem dědického řízení". To je sice možné, ale "dědické řízení" nemůže být majitelem peněz. Dotaz zněl, koho jsou peníze na vkladní knížce dvou vkladatelů. V tomto případě vkladní knížky se zřejmě rozumí, že vkladatel = majitel. I když si nejsem jistá, že by nemohl na vkladní knížku vložit peníze někdo "třetí", jelikož má vkladní knížka číslo bankovního účtu, tak by to bezhotovostním převodem snad mělo jít. Znovu se tedy ptám koho jsou peníze na vkladní knížce dvou vkladatelů, pokud jeden zemře a není vyřízeno dědictví pravomocným usnesením? Děkuji

Dobrý den,

to je právě předmětem dědického řízení, aby se rozhodlo, kdo je majitelem peněz na vkladní knížce. Kdybychom to věděli už nyní, tak by žádného dědického řízení nebylo třeba. Proto by s penězi do skončení dědického řízení neměl nikdo nakládat (protože se neví, kdo je jejich majitelem).