Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14498, Dědictví a účet

Dědictví a účet, Běžný účet

JG

Pokračování dotazu č. 14497: Dobrý den, smlouva na dodávku plynu u společnost YELLO je ukončena 9.4.2021. Od 10.4.2021 je nová smlouva na dodávku plynu u jiné společnosti. Jak zrušit trvalý příkaz u České spořitelny? 12.5.2021 odešla platba a asi teď 12.6. 2021 odejde zase. Společnost Yello, platbu nevrátila i když je smlouva s nimi ukončena. Děkuji

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

v průběhu dědického řízení nelze měnit trvalé příkazy na účtu zůstavitele (banka ještě neví, kdo je oprávněný dědic). Po vydání notářského rozhodnutí o vypořádání dědictví Vám banka peníze z účtu vyplatí a běžný účet zruší. Případné přeplatky můžete vymáhat po dodavateli plynu. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

Uniqa pojišťovna dokončila sloučení s Axou. A je číslem 5 na trhu

13.9.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Hotovo, Uniqa pojišťovna už je pátým největším pojistitelem na českém trhu. Rozhodlo o tom spojení s Axa pojišťovnou a Axa životní pojišťovnou. Uniqa díky tomu převzala 800 000 jejich klientů. A svůj tržní podíl navýšila na skoro 8 %.

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

Podnikatelský účet – co vám může přinést, a kdy se bez něj naopak obejdete jako OSVČ i jako firma?

11.9.2021, Běžný účet, Autor: Lenka Rutteová

Stali jste se OSVČ a přemýšlíte, zda budete muset mít podnikatelský účet? Možná si říkáte, že si jej založíte dobrovolně, protože by mohl nabídnout něco zajímavého. Ale co? Případně máte novou firmu a nejste si jistí, kdy přesně musí s.r.o. podnikatelský účet mít a kdy jej legislativa nevyžaduje. V našem článku najdete všechny informace, které ohledně podnikatelských účtů pro začátek potřebujete.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

SHB

#15343, Zneužití kopie OP, Podvod, 15.9.2021

Pokračování dotazu č. 15335: Dobrý den, mám si tedy vyměnit kartu a udělat novou občanku? Děkuji

Dobrý den, podvodníkům do hlavy nevidíte a nemůžete tušit, proč a k čemu žádali kopie vašich dokladů (možná jim šlo jen o peníze, které z Vás již vytáhli, možná plánují i zneužití dokladů). Máte-li pocit, že cílem podvodníků je zneužití kopii OP, raději si nechte vydat nový doklad totožnosti. Přední strana kreditní karty s neúplným číslem zneužitelná není.

N

#15342, Mohu zrušit úvěrový účet?, Půjčka, 15.9.2021

Dobrý den, mám dotaz.  Zaplatila jsem poslední splátku z nákupu na splátky u Home Credit a ráda bych účet zrušila.  Je možné takto účet rovnou zrušit? Platila jsem 1 rok a měla u toho sjednané pojištění Max. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, po doplacení půjčky/nákupu na splátky můžete váš úvěrový účet zrušit. 

K

#15341, Prodej nemovitosti a daň z příjmu, Daně, 15.9.2021

Dobrý den, se sestrou máme z dědictví po rodičích firmu (s.r.o.). Firma vlastní nemovitosti. Pokud bychom činnost firmy ukončily a poté následně chtěly nemovitosti prodat, budeme platit daně? Pokud bychom prodali celou firmu, daň bychom neplatili. A kolik daň popřípadě činí? Rodiče měli firmu déle jak 5 let. Děkuji

Dobrý den, časové testy pro osvobození při prodeji firemní nemovitosti počínají běžet až dnem vyřazení nemovitosti z obchodního majetku, tedy byste museli po zrušení firmy a přepsání nemovitosti na vás vyčkat 10 let (nebo splnit jinou podmínku pro osvobození, např. v nemovitosti bydlet min. 2 roky, atd.). Daň 15% se platí z rozdílu mezi prodejní cenou a nabývací hodnotou. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR