Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #20654, Dědictví v zahraničí

Co dělat s podvodným emailem ohledně dědictví a peněz?

13.2.2023 Podvod

Dobrý den, minuly týden mi přišel email o dědictví. Do dnes po mně peníze nechtěli. Až dneska. To jsem řekla ze neodešlu, protože to je suma skoro 70 000 Kč. Všechny emaily a zprávy s údajným pracovníkem banky v Bangkoku i s údajným vedením banky a následně i s právníkem banky mám schované. Můj dotaz zní - mám to nahlásit na Policii a následně jim předat všechny mé zprávy? Nebo je to zbytečné?

Dobrý den,

je to zbytečné - tyto podvodné zprávy jsou generovány roboty a jsou jich rozesílány desítky tisíc denně. Na nic takového nemá smysl ani odepisovat - email označte za spam.