Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #17973, Devizový účet pro studium v zahraničí

Jak zřídit devizový účet v eurech pro platby školného v Rakousku? Doporučená banka a minimální výše počátečního vkladu

19.5.2022 Běžný účet

Dobrý den, vnuk bude od září tohoto roku navštěvovat školu v Rakousku. Pro platby školného potřebujeme zřídit devizový účet v eurech, ze kterého by bylo možno odesílat platby školného v eurech, případně by mohlo být z účtu v Rakousku vybíráno kartou. Prosím, mohli byste doporučit banku, která by měla výhodné podmínky? Eura budeme na účet vkládat. Existuje nějaká minimální výše počátečního vkladu? Děkuji

Dobrý den,

platby v eurech můžete odesílat i z korunového účtu (banka Vám platbu přepočte dle aktuálního kurzu a strhne adekvátní množství korun). Taktéž kartou navázanou na korunový účet můžete v zahraničí vybírat hotovost i platit (opět stejný mechanismus viz výše). Doporučuji tak zvážit, zdali euro účet opravdu potřebujete. Pokud ano, porovnejte si podmínky bank v našem srovnávači, sekce devizový účet.