Co znamená disponibilní zůstatek a debet na běžném účtu?

8.7.2019 Běžný účet

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co znamená když mám disponibilní zůstatek 2 050 Kč a z toho debet 2 000 Kč. A můj běžný zůstatek činí -2 251 Kč. Jestli to znamená, že musím vložit částku, která je v běžném zůstatku. Banka KB. Děkuji

Dobrý den,

disponibilní zůstatek vyjadřuje množství peněz, se kterým můžete na účtu nakládat. Zahrnuje Vaše peníze a povolený kontokorent. Doporučuji neprodleně vložit min. 2 251 Kč a dostat běžný zůstatek zpět na nulu (kontokorent je extrémně nákladná záležitost).