Jak se vypořádat s exekucemi z doby před manželstvím?

Pokračování dotazu č. 13282: Všechny ty dluhy mi vznikly před manželstvím když jsem byla sama. Ty exekuce jsou z roku 2009 až 2012. S přítelem jsem byla až od roku 2013 a poté 2019 manželství. To si myslím, že exekutoři nemají právo. Děkuji

Dobrý den,

za určitých okolností může jeden z manželů ručit i za závazky druhého z manželů vzniklých před manželstvím (do výše 50%, pokud je druhý z manželů není schopen splácet). Je přitom nepodstatné, že tyto závazky vznikly za svobodna ještě před seznámením (na rozdíl o data svatby datum prvního rande nelze nikde vysledovat).