Do jakého fondu investovat?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
16.1.2020 Akcie a investice

Dobrý den, nechávám si poradit od Broker Consultingu (té konkrétní paní už celkem věřím, BC nikoli), tak bych rád znal další názor. Chci konzervativní investici, na cca 6 let, řekněme 500k. Co je vhodný produkt? Napadají mě realitní fondy a podnikové dluhopisy. Asi mi to bude nabídnuto od Conseq. Tak uvítám názor i na ně. Děkuji.

Dobrý den,

zcela určitě bych si nenechal radit s penězi od instituce, které nedůvěřuji. Všechny investice (i realitní fondy a podnikové dluhopisy) mají svá rizika. Pojem podnikový dluhopis má stejně široký význam jako např. automobil (velmi široká škála typů s různými parametry). V případě investice do jakéhokoliv fondu je třeba zkoumat, do čeho konkrétně fond investuje (např. německý realitní fond investující do nemovitostí v Berlíně teď nečekají dobré časy). Na otázku "do čeho mám uložit 500k na 6 let" nelze dát takto jednoduchou odpověď. Je třeba znát Váš rizikový profil, životní situaci, co jste ochoten podstoupit, jaké očekáváte výnosy, jaké jsou Vaše životní plány, čemu věříte, z čeho byste měl větší radost, atd. Podnikové dluhopisy bych spíše neřadil do kategorie konzervativní investice.