Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #12787, DPČ, DPP a srážková daň

DPČ, DPP a srážková daň, Daně

2.2.2021 Daně

Dobrý den, pracoval jsem celý rok na HPP a mám podepsáno prohlášení poplatníka. K tomu jsem od září měl u jiného zaměstnavatele DPP na 1 500 Kč měsíčně a u dalšího zaměstnavatele DPČ na 500 Kč měsíčně. Musím v takovém případě podat daňové přiznání sám, nebo stačí roční zúčtování u zaměstnavatele? Děkuji

Dobrý den,

příjmy z DPP do 10 000 Kč/měsíc a DPČ do 3 500 Kč u kterých jste v průběhu roku neuplatňoval daňové slevy (nepodepsal jste těmto zaměstnavatelům prohlášení poplatníka) byly zdaněny srážkovou daní a Vy nemáte povinnost tyto příjmy uvádět v daňovém přiznání. V takovém případě Vám roční zúčtování daní může provést zaměstnavatel. Pokud byste u HPP nevyčerpal všechny daňové slevy, doporučil bych příjmy z DPP/DPČ do daňového přiznání zahrnout, čímž byste dosáhl na vyšší daňovou vratku.