Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #14056, DPP, OSVČ a daňové přiznání

DPP, OSVČ a daňové přiznání, Daně

28.4.2021 Daně

Dobrý den, mám dotaz k daňovému přiznání za rok 2020, 3 měsíce jsem měla 2 DPP, ani jedna nepřesáhla 10 000 Kč, dohromady však ano. U jedné jsem měla podepsaný "růžový formulář" a tedy jsem měla nárok na slevu na dani, u druhé byla uplatňována srážková daň. Po ukončení DPP jsem začala podnikat jako OSVČ, takže daňové přiznání musím podávat. Předpokládám správně, že musím do daňového přiznání zahrnovat všechny příjmy z DPP? I z té, kde jsem měla podepsaný růžový formulář a tedy díky slevě z toho nebyla sražena žádná daň? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

do daňového přiznání musíte zahrnout příjem z DPP, u kterého jste uplatňovala slevu na dani. Naopak do daňového přiznání nemusíte zahrnout příjem z DPP daněný srážkovou daní (za určitých okolností to pro Vás však může být výhodné, zejména pokud byste jinak nevyčerpala všechny daňové slevy).