Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence

Exekuce a insolvence

ZADAT NOVÝ DOTAZ
JB

Dobrý den, v pátek jsem podal návrh na oddlužení, ještě nejsem v rejstříku. Mám hradit splátky?

Dobrý den,

v rejstříku se objevíte nejpozději v pondělí. Již od momentu vstupu do insolvence (pátek) nesmíte dále hradit žádné závazky, neboť by se jednalo o zvýhodňování vybraných věřitelů.

JB

Podal jsem návrh na insolvenci. Mám přivýdělek na DPP, na který není vedena exekuce. Mohu si příjem z DPP nebo DPČ do 3 000 Kč ponechat?

Dobrý den,

pokud exekutor nenařídil deponování srážek ze mzdy u zaměstnavatele, můžete se peníze ponechávat až do momentu započetí splácení insolvence.

M

Dobrý den, vlastním auto v hodnotě cca 30-35 000 Kč, momentálně se řeší, zda bude soudem prodáno nebo mi zůstane. Správce řekl, že nepodá návrh na prodej a že hodnota je na hraně prodeje, ale pokud soud řekne prodat, tak se musí prodej uskutečnit. Lze auto přepsat aneb věnovat jiné osobě abych o auto nepřišel?

Dobrý den,

jste-li v insolvenci a zvažuje-li se soudem nařízený prodej majetku (auta), určitě nemůžete tento majetek přepsat na jinou osobu (abyste o něj nepřišel). Auto by bylo obdarovanému/kupujícímu stejně zabaveno a Vaše počínání by byl vyhodnoceno jako pokus o okradení věřitelů, což by mohlo vést až k zamítnutí osobního bankrotu. Insolvence je Vaše šance na nový začátek, nepromarněte ji.

V

Dobrý den, nepřihlásil se mi věřitel do stanovené lhuty 60 dní. Co se prosím bude dít dál? Mám jen 2 věřitele, ten druhý se přihlásil, děkuji.

Dobrý den,

nepřihlášené pohledávky nebudou uspokojeny v rámci insolvenčního řízení a po úspěšně ukončeném osobním bankrotu budou prominuty.

D

Dobrý den, mám dotaz - jak mužů zjistit, kdo na mne vydal exekuci? Děkuji

Dobrý den,

informace o zahájení exekuce bystě měl obdržet písemnou formou, kde bude uveden věřitel. Taktéž můžete nahlédnout do exekučního rejstříku.

JS

Jak se insolvenční správce dozví o přivýdělku?

Dobrý den,

to je stejné jako byste se ptala "jak se Policie ČR dozví že pácháte přestupky či trestnou činnost". Když děláte něco co nemáte a jste přistižena, následuje trest. Pokud si budete v insolvenci přivydělávat a tento příjem nenahlásíte ins. správci, porušujete tím pravidla ins. řízení a osobní bankrot Vám může být ukončen. 

MM

Pokračování dotazu č. 9036: Dle mého insolvenčního správce je blokace účtu už exekuční krok který by v insolvenci neměl provést. Tak jak to teda je? Děkuji

Dobrý den,

v insolvenci není pozastavena exekuce ale vykonavatelnost exekuce. Samotná exekuce (spolu s blokací účtu) může být ukončena po úspěšně ukončené insolvenci a prominutí zbylých dluhů.

MM

Dobrý den, může nám exekutor v insolvenci zablokovat nově vytvořený bankovní účet? Děkuji

Dobrý den,

vykonavatelnost exekucí je během insolvence pouze dočasně pozastavena. Exekutor tak může blokovat účet, ale nemůže z něj strhnout peníze. 

JB

Dobrý den, jak je to s přivýdělkem po podání návrhu do jeho schválení. Mohu si peníze z něho ponechat? 

Dobrý den,

pokud exekutor nepožádá zaměstnavatele o deponování srážek ze mzdy, můžete si peníze ponechat.

JB

Chci se zeptat, jak je to se stravenkami v insolvenci. Budou mi vypláceny?

Dobrý den,

stravenky jsou naturální součástí Vašeho příjmu, ze kterého lze provádět srážky ze mzdy. V praxi se ovšem stravenky zabavují málokdy.

Zeptejte se odborníků na bankovnictví a finance
Bankovní poradna slouží jako služba návštěvníkům a registrovaným uživatelům portálu Banky.cz.

Bankovní poradna je neutrální a nestranná a Vaše dotazy se snažíme vyřešit v co nejkratší možné době a co nejefektivněji s ohledem na Vaší situaci.

Bankovní poradna je bezplatná a využití informací z naší bankovní poradny je na Vaše vlastní riziko, provozovatel portálu Banky.cz nenese žádnou odpovědnost za nesprávně pochopené informace či misinterpretaci našich odpovědí.

exekuce, insolvence, osobní bankrot, oddlužení, zablokovaný účet a jiné nepříjemné životní situace, jak se zbavit dluhů?Rychlé odkazy

Banky v ČR