Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #15492, Investovala jsem u kyperské společnosti

Investovala jsem u kyperské společnosti, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
5.10.2021 Akcie a investice

Dobrý den, přihlásila jsem se do obchodování s kyperskou společnosti, poslala jsem 11 000 Kč a 250 Kč za zahraniční poplatky. Když jsem zjistila, že toto obchodování není pro mě, poslala jsem žádost o výběr 430 euro. Na účet mi přišlo 10 631,89 Kč a na zahraničním účtu zbylo 12,82 euro. Zrušit účet není možné, protože se mi už nedaří přihlásit. To mě netrápí, ať si to nechají, ale nevím jestli nebudu muset podávat daňové přiznání. Jsem důchodce a občas jdu na brigádu na DPČ nebo DPP a roční vyúčtování mi dělá firma. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

daní se zisk a Vy jste při obchodování žádného zisku nedosáhla, tedy nic danit nemusíte. Můžete být ráda, že jste z "kyperské společnosti" své peníze vůbec dostala zpět. Na trhu se bohužel pohybuje mnoho podvodníků, jejichž cílem je z Vás pouze vytáhnout peníze. Investice smysl mají, ale peníze svěřujte jen důvěryhodným institucím (např. vaše banka). Zahraničním brokerům se vyhněte obloukem.