Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4257, Jak vybrat hotovost při nemoci

Jak vybrat hotovost při nemoci, Běžný účet

26.1.2018 Běžný účet

Dobrý večer, jak si může vyzvednout trvale ležící člověk peníze ze svého účtu? Co se k tomu potřebuje kromě pověřené osoby? Děkuji

Dobrý den,

pověřené osobě předejte platební kartu, kterou Vám banka k účtu vystavila, sdělte ji PIN a pošlete ji vybrat peníze z bankomatu. PIN je velmi citlivý údaj, s jehož pomocí Vám může neoprávněná osoba způsobit značné škody (vybrat všechny peníze z účtu). Proto by pověřenou osobou měl být někdo, komu 100% důvěřujete (člen rodiny, Vaše děti).

S penězi na účtu můžete taktéž manipulovat online přes internetbanking z pohodlí domova. Takto lze platit většinu výdajů bezhotovostně a na účtu nechávat jen částku určenou k výběru z bankomatu (zbytek si převeďte na spořící účet, ze kterého nelze peníze kartou vybrat).