Ako zrušiť účet v Raiffeisen bance v Prahe zo Slovenska bez nutnosti cestovať?

31.8.2020 Běžný účet

Dobrý deň, na brigáde v Prahe som si založila účet v Raiffeisen banke. Výplata mi prišla na účet, teraz chcem účet zrušiť. Na pobočke na Slovensku mi povedali že sa to u nich nedá. Prosím akým spôsobom môžem účet zrušiť aby som nemusela ísť do Česka.

Dobrý den,

přestože mají české a slovenské pobočky stejný název (Raiffeisenbank), jedná se o dvě samostatné právní entity/banky. Běžný účet vedený u české RB tak lze zrušit jen na pobočkách české RB (slovenská RB nemá přístup do systému české RB).