Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5233, Kdo je majitelem účtu?

Jak zjistit majitele účtu podle čísla? Nechtěl bych poslat peníze na špatný účet.

2.10.2018 Banka

Dobrý den, jde zjistit majitele účtu podle čísla účtu? Potřebuji poslat peníze, ale mám strach, že je to jiný účet.

Dobrý den,

majitele účtu zjistit nelze, neboť se jedná o citlivou osobní informaci v rámci bankovního tajemství. Ono je vlastně jedno, kdo účet vlastní. Pokud něco kupujete, je Vaším úkolem zaplatit na účet, který určil prodávající (ať už účet patří komukoliv). Při nákupu na dálku (přes internet) doporučuji maximální obezřetnost. Nakupujte jen u ověřených prodejců či na místech, kde je Vám garantováno vrácení peněz v případě podvodu (Aukro, eBay).