Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #23556,Končí papírové příkazy k platbě

Končí papírové příkazy k platbě, Běžný účet

22.5.2024 Běžný účet

Dobrý den, prosím - která banka nemá povinné internetové bankovnictví a umožňuje platbu přes papírový příkaz? Třicet let mam účet v KB a jsem tlačená do něčeho, co mi nevyhovuje. Děkuji

Dobrý den,

internetové bankovnictví povinné není (banka Vám je zřídí, ale Vy jej nemusíte vůbec používat). Příkazy k platbě lze zadávat:

Papírové příkazy předávané bankám přes sběrné boxy končí bez náhrady ze 2 dnů:

  • téměř nikdo je dnes již nepoužívá
  • jsou velmi rizikové (zfalšovat příkaz je snadné, není zde možnost dostatečné ochrany klientů)