Jak funguje povolený debet na studentském účtu a je pro mě vhodný?

Nejlevnější půjčka od Zonky
17.3.2020 Půjčka

Dobrý den, jsem studentka, je mi 20 let a sjednala jsem si povoleny debet. Nechápu princip ani užitečnost dané věci v případě, že mi přijde na účet výplata, automaticky mi píše, že z dané částky je 2 000 Kč debet, nikoliv že by se mi 2 000 Kč přičítali. Chápu to tedy tak, že 2 000 Kč z mých peněz odcházejí pro následující čerpání? Tento povoleny debet mi bankovní poradkyně nabídla jako řešení z důvodu nespokojenost s tím, že i přes podmínku studentského účtu "nelze jít do minusu” jsem se do něho jak mi bylo vysvětleno z důvodu offline terminálu dostávala. Je tedy tato věc pro mě potřebná a není lepší ji zrušit? Je pro mě těžké sledovat platby a nebudu si přeci zapisovat veškeré platby abych věděla zda již nepřekračuje limit, když ve spěchu reálně nevíte kolik peněz zůstává z důvodu delší splatnosti některých plateb například v blokaci nebo v již zmíněném offline režimu. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

kontokorent je velmi drahý způsob půjčování peněz (úrok činí i 20%) a v zásadě má smysl jen pro finančně negramotné a neodpovědné osoby, které nejsou schopny mít na účtu dostatečnou rezervu ve výši 3-6 pravidelných měsíčních výdajů a hlídat se stav svých peněz. Chytré mladé studentce toto určitě není zapotřebí.