Co všechno musím platit jako živnostník na kresličské práce a mám nárok na odpuštění sociálního a zdravotního po dobu 6 měsíců?

Dobrý den, v lednu jsem si založila živnostenský list na kresličské práce. Mám to jako hlavní činnost. Měsíčně platím sociální i zdravotní v minimální výši. Chtěla bych se zeptat, jestli je to vše co musím platit nebo je ještě nějaké další placení daní. A ještě bych se chtěla zeptat, jestli mám nárok na odpuštění sociálního a zdravotního po dobu 6 měsíců z důvodu koronaviru, když teď pokračuji ve své práci bez omezení. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

parlament dnes schválil plošnou úlevu pro všechny OSVČ v podobě odpuštění záloh na zdravotním a sociálním po dobu 6 měsíců (březen-srpen). Případně odvedené zálohy budou považovány za přeplatek. Každá OSVČ tak ušetří necelých 30 000 Kč. Obecně jako OSVČ máte mimo placení zdravotního a sociálního také povinnost řádně zdanit svůj zisk (výnosy mínus náklady) v rámci přiznání k dani z příjmu.