Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #4993, Koupě nemovitosti s bankovní zástavou

Jak si odkoupit část pozemku od banky a jaké jsou s tím spojené náklady?

Sjednejte si hypotéku online
5.8.2018 Reality

Dobrý den, vnučka si vzala hypotéku na stavební pozemek. Je možné si část pozemku od banky odkoupit? A jestli ano, jak to máme provést a také kolik a co si může banka účtovat? Děkuji

Dobrý den,

Vaše vnučka si koupila pozemek na hypotéku. To znamená, že ji banka na koupi půjčila peníze a majitelem pozemku je nyní Vaše vnučka (ne banka). Banka má na katastru pouze zapsané zástavní právo (pokud by vnučka přestala splácet, banka může pozemek prodat a z výtěžku umořit její dluh).

Pozemek či jeho libovolnou část si můžete od vnučky kdykoliv koupit. Toto jde zcela mimo banku. Nicméně byste si kupovali pozemek včetně onoho zástavního práva (banka by Vám ho mohla kdykoliv prodat). Koupi tak nemohu v žádném případě doporučit.