Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #4177, Koupě nemovitosti s bankovní zástavou

Jak postupovat při koupi bytu s existující zástavou u jiné banky při řešení hypotéky?

Sjednejte si hypotéku online
8.1.2018 Reality

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký je postup, když kupuji byt, na kterém je zástava 500 000 Kč u jiné banky, než té, u které chci vyřídit hypotéku? Děkuji Vám za případnou odpověď.

Dobrý den,

neboť je dnes většina nákupů nemovitostí financována hypotéčním úvěrem, není bankovní zástava ničím výjimečným. Důležité je vše právně ošetřit ve smlouvě o úschově peněz tak, aby oněch 500 000 Kč (+ potenciální příslušenství v podobě poplatků za předčasné splacení úvěru) dostala přímo banka a ne kupující. Podobné to bylo dříve s daní z prodeje nemovitosti, kdy uschovatel (notář, advokát, atd.) posílal část peněz ve výši daně přímo finančnímu úřadu a ne prodávajícímu.