Mám dluhy u banky, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
10.10.2020 Půjčka

Pokračování dotazu č. 11460: Dobrý den, banka mi zabavila výplatu, ale neměli by mi ze zákona nechat životní minimum? Já takhle jinak nemám na nájem. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Banka Vám technicky nezabavila výplatu ale pouze použila zůstatek na vašem účtu k umazání dluhů, které vůči bance máte (dle svých obchodních podmínek, se kterými jste při sjednávání účtu souhlasila).

Pokud byste měla exekuci na plat, pak by Vám samozřejmě exekutor musel ze mzdy vždy ponechat nezabavitelné minimum. Taktéž pokud by Vám exekutor nechal zablokovat běžný účet, mohla byste si z něj vybrat jednorázově dvojnásobek životního minima na pokrytí akutních výdajů.