Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #8727, Mohou se v bance ztrati peníze?

Mohou se v bance ztrati peníze?, Banka

27.1.2020 Banka

Dobrý den, může dojít ke ztrátě peněz z běžného nebo spořícího účtu v bance? Při prohlížení výpisů přes IB jsem žádný rozdíl nebo chybu nenašel. Přesouval jsem peníze z běžného účtu na spořící. Ale zjistil jsem rozdílné celkové částky na spořícím účtu a opsané v souboru v pc. Rozdíl je v desítkách tisíc. Tak se trochu bojím, jestli se ty peníze někde neztratily? Jestli to v bance dokáží zkontrolovat? Nebo jsem udělal chybu při opisování čísel? Děkuji

Dobrý den,

peníze se v bance ztratit nemohou. Máte-li přesto pocit, že Vám z účtu peníze zmizely, můžete podat bance reklamaci. Ale pokud Vám data v internetbankingu sedí a nesedí Vám pouze čísla, která jste si přepisoval z internetbankingu do svého souboru, bude pravděpodobně chyba na Vaší straně. S takovou reklamací bych do banky nechodil, banka Vám určitě nebude kontrolovat Váše záznamy na Vašem PC, které jsi si vytvořil, a hledat početní chybu.