Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20200, Musí OSVČ podat daňové přiznání?

Musí OSVČ podat daňové přiznání?, Daně

28.12.2022 Daně

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a mám živnost jako vedlejší. V práci, kde jsem byla před rodičovskou a mateřskou, mám smlouvu na neurčito. Má otázka zní, jak je to s daňovým přiznáním za rok 2022, když mám faktury cca za 1 000 Kč?. Musím si ho podávat sama?

Dobrý den,

živnostníci si vždy podávají daňové přiznání sami (přestože mají třeba většinu příjmů ze zaměstnání a jedná se o činnost vedlejší). Pokud byly vaše příjmy za rok 2022 nižší než 15 000 Kč, daňové přiznání podávat nemusíte (stále ale máte povinnost podat přehledy ZP a OSSZ - též se doporučuje notifikovat FÚ o nulových/nízkých příjmech).