Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #10921, Musím podat daňové přiznání?

Mám dvě DPP zaměstnání s příjmem pod 10 000 Kč, musím podávat daňové přiznání?

9.8.2020 Daně

Dobrý den, pokud jsem během čtyř měsíců roku 2019 zároveň pracoval u dvou různých zaměstnavatelů na DPP, ani u jednoho nepodepsal růžový papír a měsíční hrubý příjem u obou dvou byl menší než 10 000 Kč, plyne mi z toho povinnost podávat daňové přiznání? (Teoretičtěji, kdyby člověk pracoval na DPP najednou u x zaměstnavatelů bez podepsání růžového papíru a u každého by byl příjem do 10 000 Kč, plyne mu z toho povinnost podávat daňové přiznání?)

Dobrý den,

u DPP do 10 000 Kč/měsíc není povinnost zahrnovat tento příjem do daňového přiznání, tedy daňové přiznání podávat nemusíte. Nicméně se tím připravujete o nemalé peníze. Při nepodepsání růžového papíru se Vám neuplatňují měsíční slevy (na poplatníka, na studenta, na děti, atd.). V rámci daňového přiznání tak můžete požádat o navrácení daňového přeplatku, který může jít dle celkové výše příjmů až do desítek tisíc korun.